VŠECHNY NOVINKY Z MATEŘSKÝCH ŠKOL A JEJICH TŘÍD

Pro zobrazení novinek, aktualit a reportů konkrétní třídy zvolte třídu ze seznamu

pátek, 20 květen 2022 11:55 | SOVIČKY

Balónková Evička u Soviček

Ve středu 18. 5. si pro nás překrásný program připravila "Balónková Evička". Děti mohly sledovat, jak Evička tvoří balónková zvířátka a dokonce se na tvoření mohly podílet a pomáhat ji. Každé dítě si z představení odneslo své vytoužené zvířátko a veliký úsměv na tváři.

pátek, 20 květen 2022 06:39 | MOTÝLCI

Až já budu velká, bude ze mě...

Jak jsme si hráli na malíře

pátek, 20 květen 2022 06:12 | MOTÝLCI

Den v přírodě

V pátek 13. května jsme vyběhli na Mariánskou louku

Děti ze Sluníček se celý týden věnovaly objevování světa hmyzu. Poznávání těchto drobných živočichů, jejich výskytu v přírodě, k čemu mohou být užiteční a jak se při setkání s některými z nich zachovat správně a ohleduplně.

úterý, 17 květen 2022 18:09 | SLUNÍČKA

Sluníčka v Rákosníčku

Sluníčka navštívila tělocvičnu Rákosníček, kde si pod vedením instruktorky i patřičně protáhla tělíčka.

úterý, 17 květen 2022 18:06 | SLUNÍČKA

Čarodějnický týden ve Sluníčkách

Děti ve Sluníčkách oslavily svátek čarodějnic a zároveň se na celý den v čarodějnice proměnily. Během týdne si děti také zkoušely různá kouzla a zaklínadla, do jejichž vytváření se zapojili také rodiče.

pondělí, 16 květen 2022 15:27 | BERUŠKY

Berušková zahrádka z palet

Na školkové zahradě nám zbyly staré dřevěné palety. A tak nás napadlo udělat si z nich zahrádku. Do palety jsme dali hlínu a do ní zasázeli rostlinky rajčat, jahod, paprik a bylinek. Zahrádku chodíme každý den zalévat a uvidíme, jestli nám na ní něco vyroste a uzraje. Děkujeme báječným rodičům, kteří nám pomáhali.

pondělí, 16 květen 2022 15:23 | BERUŠKY

Berušky cvičí v Rákosníčku

V zdravém těle zdravý duch… a protože chceme být zdraví a moc rádi se hýbeme, využili jsme ještě poslední návštěvu tělocvičny Rákosníček.

pondělí, 16 květen 2022 15:18 | BERUŠKY

Oslava DNE ZEMĚ v Beruškách

Den Země slavíme ve školce každý rok. Letos jsme ho oslavili na zahradě. Pro děti byly připraveny k prozkoumání a vyzkoušení různé aktivity k tomuto tématu. Malovali jsme větvičkou a blátem, stavěli jsme stavby z přírodnin a do třídy jsme si odnesli z přírodnin obrázek. O Zemi jsme si vyprávěli, hlavně o tom, že je naším společným domovem a že je potřeba ji chránit.

pondělí, 16 květen 2022 15:15 | BERUŠKY

Čarodějnice v Beruškách

V čarodějnickém týdnu jsme si užili spoustu skvělé zábavy. Do školky jsme celý týden chodili v maskách, poznávali jsme kouzelné koření, tvořili jsme čarodějnice, vyprávěli jsme si o nich. Dělali jsme kouzla, pokusy a čáry. A protože žádné čarodějnici nesmí chybět koště, vyrobili jsme si ho z proutků a větviček.

Strana 1 z 38

Za velmi důležité považujeme prolínání vlivů z rodiny do mateřské školy a opačně, na základě vzájemné tolerance, partnerství a otevřenosti.